„Mérföldkő a Kárpát Jogi Network számára, hogy a két éve elkezdett építkezés után eljutottunk oda, hogy a nyilvánosság elé álljunk. Az a célunk a rendezvénnyel, hogy bemutassuk a programunkat, elmondjuk, mit szeretnénk és milyen jellegű működést vizionálunk” – mondta Mayer Erika, a Kárpát-medencei Magyar Jogászszövetség elnöke, aki Kolozsváron mutatta be a Kárpát Jogi Network programot. A bemutatót megelőzően Pappné Farkas Klára, a Nemzeti Integrációs Iroda főosztályvezetője tolmácsolta Kövér Lászlónak, a magyar Országgyűlés elnökének, a Kárpát Jogi Network fővédnökének üzenetét.
„A Kárpát Jogi Network tevékenysége növelheti az érdekképviseleti munka hatékonyságát, segíthet fenntartani, megerősíteni az emberek bizalmát a jog erejében. Ember- és nemzetpróbáló szakmai feladatok előtt áll a jogászszövetség” – fogalmazott Kövér László. Pappné Farkas Klára elmondta: az alapítvány a Magyar Nemzeti Közösségek Európai Érdekképviseletéért létrehozta a Brüsszelben működő Magyar Nemzeti Közösségek Európai Érdekképviseleti Irodáját (HUNINEU Iroda), melynek célja, hogy az országgyűlés valamennyi pártjának konszenzusával működjön. „Feladata, hogy minél jobban megismertesse az EU-s döntéshozókat a magyar közösségek problémáival, és együttműködésre bírja az uniós döntéshozókat” – tette hozzá.
Mayer Erika bemutatóján elhangzott: a Kárpát Jogi Network globális együttműködésre hívja a magyar nemzetiségű és magyar nyelven is dolgozó jogászokat, hogy közösen vigyék ki az adott állam kereteiből az európai fórumok elé a sarkalatos kisebbségi problémákat.
„A Kárpát Jogi Network a magyar nemzetiségű és magyar nyelven is dolgozó jogászok globális együttműködése kíván lenni, annak érdekében, hogy az azonos nyelv, azonos kultúra és azonos életérzés természetes alapja legyen egy olyan kapcsolati hálónak, amelyben az ugyanazon szakmát űző szakemberek tapasztalataikat, szakértelmüket megoszthatják egymás között, segíthetik egymást konkrét ügyekben, vagy kialakíthatnak közös jogi álláspontot olyan kérdésekben, amelyben mindannyian vagy többen érintettek vagyunk” – hangzott el. Mayer megjegyezte: a magyar jogászok között a határokon átnyúló együttműködés hozzájárulhat ahhoz is, hogy olyan magyar jogi kultúra alakuljon ki, amely a társadalom minden rétegét átfogva segítheti a magyarság megerősödését és a nemzeti identitás megtartását. Ezen célkitűzések jegyében alkották meg a network szlogenjét is: „Közös nyelv, közös szakma, közvetlen kapcsolat!”.
Mayer Erika a www.karpatjog.hu oldalt is bemutatta, különös tekintettel annak jogászkereső funkciójára. Az oldalra a különböző jogi szakterületek képviselői regisztrálhatnak, akiknek rendelkezésére áll egy könyvtár és egy hírlevélrendszer is. „Nagyon fontos, hogy tiszteletben tartjuk és védjük tagjaink személyazonosságát, így egy jóváhagyási folyamatot követően fogadjuk el a jelentkező szakembereket. A tagságot nem lehet listázni, csak célzottan lehet keresni” – mondta.