Kostyák Előd és barátai rendkívüli kamarakoncertje

Szerda, augusztus 15., 19.00 óra - Lutheránus templom

Előadók:
Bartha Lajos - hegedű, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia tagja, az egykori Bartha Vonósnégyes alapító primáriusa
Szövérdi Csilla - hegedű, a Kolozsvári "Transilvania" Filharmónia tagja
Kostyák Előd - cselló, a kolozsvári operák szólócsellistája,  az egykori Bartha Vonósnégyes alapító csellistája
Antal Attila - nagybőgő, a Kolozsvári Magyar Opera tagja

Műsoron:
    Rossini: C-dúr szonáta
    Kodály: Duó hegedűre és csellóra
    Boccherini: C-dúr trió két hegedűre és csellóra, op. 44
    Borogyin: G-moll triótétel két hegedűre és csellóra
    Rossini: G-dúr szonáta

kostyak























Kolozsvár hagyományosan a társas muzsikálás fellegvára. Brassai Sámuel 19. században megalapított Kolozsvári Zenetársasága az együttzenélés örömét népszerűsítette a városban. Később profi koncertszervezői tevékenysége folytán olyan legendás muzsikusokat hallhatott a kolozsvári közönség, mint Fritz Kreisler, Pablo Casals, Reiner Frigyes, Emil Sauer, Wilhelm Backhaus, Julius Klengel, Szigeti József, Dohnányi Ernő, Jan Kubelík, Leopold Godowski, a Waldbauer-Kerpely Vonósnégyes, a Brüsszeli Vonósnégyes.

A Kolozsvári Kamarazenei Műhely nem szeretne a Zenetársaság epigonja lenni, hanem szervezett keretet, nyári szünet nélküli nyitott kamarazenei évadot kíván biztosítani a három kolozsvári szimfonikus zenekar, a Filharmónia, a Román Opera és a Magyar Opera tagjai és meghívottaik számára.

A Műhely alapítói:
KOSTYÁK Előd elnök, gordonkaművész, a Kolozsvári Magyar Opera szólamvezető-helyettese, a Kolozsvári Román Opera 1. szólócsellistája, szólamvezetője; dr. Erich TÜRK alelnök, orgona- és csembalóművész, a Kolozsvári Zeneakadémia tanára; és Rafael BUTARU titkár, hegedűművész, a Kolozsvári Román Opera első koncertmestere.

A Műhely megalakulásának célja régi korok divatját, a kamarazene szeretetét felfrissíteni, új hagyományt teremteni az elkövetkezendő zenész- és közönség-nemzedékek számára. Középtávon az együttzenélés jótékony hatása nyomán a kolozsvári zenekarok hangzásának ismét európai színvonalra emelése. Hosszú távon egy olyan zenekari kultúra kialakítása, amelynek alapjait legkésőbb a középiskolában kell lefektetni, rengeteg kamarezenével és a zeneoktatási rendszer praktikusabbá, korszerűbbé tételének segítségével. Továbbá a Műhely a kulturális turizmus létrehozásában is segítségére kíván lenni a Városnak, koncertek, fesztiválok szervezésével.