Kedd, augusztus 19., 17:00 óra
Majó Zoltán, művészeti vezető, Szabó Mária, Miklós Noémi és Mihaela Maxim
Helyszín: Redut/Erdélyi Néprajzi Múzeum (Unió/Memorandumului u. 21.)
Barokk zenei utazás Erdélyből Londonba, XVII-XVIII. sz.
A Flauto Dolce együttes műsorában jelen van a kora- és későbarokk zene (17. és 18. század) néhány ritkán megszólaló szerzeménye ismert és kevésbé ismert szerzőktől (Uccellini, Monteverdi, Montéclair, Williams, Bach, Telemann) korabeli hangszerekkel (barokk furulyák, csembaló, énekhang), historikus, korabeli elődási stílusban. A hazai régi zene is jelen van a műsorban a Kájoni-kódex (17. sz.) néhány – kevésbé ismert – zenedarabjának köszönhetően. A műsor – a zene szárnyain - végigvonul az Erdély-Bécs-Észak-Olaszország-Lipcse-Hamburg-Párizs-London útvonalon.
Majó Zoltán – furulyák, művészeti vezető, Szabó Mária – furulyák, Miklós Noémi – csembaló, Mihaela Maxim – szoprán
A kolozsvári Flauto Dolce együttes 2000-ben alakult Majó Zoltán kezdeményezésére, a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémia keretein belül. Az együttes nagy figyelmet szentel a hazai régi zene ápolására, megszólaltatására. Mihaela Maxim szoprán énekesnő hangja tökéletesen belesímul az együttes hangzásvilágába. Az együttes tevékenysége során több CD-t adott ki, különböző rádió- és TV-felvételeken, fesztiválokon működött közre. Románián kívül Olaszországban, Spanyolországban, Svájcban, Németországban, Ausztriában, Szlovéniában, Magyarországon, Szlovákiában és Szerbiában lépett fel. Mostani koncertjük a kereken 300. az elmúlt 14 év alatt.
Az együttes tagjai:
Majó Zoltán művészeti vezető jelenleg a kolozsvári a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen (Református Tanárképző Intézet) tanít. A Gh. Dima Zeneakadémia (fuvola szak) elvégzése után érdeklődése a furulya és a régizene felé irányult, Sabine és Tuomas Kaipainen (Svájc), Anneke Boeke (Sopron), Michael Oman (Ausztria) mesterkurzusain tanult tovább. Mint a romániai régizene mozgalom egyik jeles képviselője, időközben számtalan hazai és külföldi koncerten és hangfelvételen működött közre.
Szabó Mária tanulmányait a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémián végezte zenepedagógia, muzikológia és furulya szakon. Időközben számtalan mesternél tanult (Peter Holtslag, Marion Verbruggen, Sabine és Tuomas Kaipainen, Michael Oman). Pedagógiai és előadóművészi tevékenységet folytat. A Flauto Dolce együttes alapító tagja. Jelenleg a kolozsvári Waldorf Iskola tanára.
Mihaela Maxim a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémián végzett énekszakon. Időközben Lucia Stanescu, Corneliu Murgu és Mariana Nicolesco mesterkurzusain vett részt. Számtalan énekverseny díjazottja: "Magda Ianculescu" - Bukarest, 1999, "Sabin Dragoi" - Temesvár, 1999, "Ionel Perlea" - Slobozia, 2000, "Brassói Dalverseny" - 2003, "Hariclea Darclée" -Braila, 2003 és 2005 (Nagydíj). Régizene tanulmányait 2008-ban Trondheim-ben (Jan van Elsacker) és Krieglach-ban (Mieke van der Sluis) egészítette ki.
Miklós Noémi tanulmányait a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémián végezte orgona szakon Ursula Philippi és Erich Türk osztályán. Utólag több romániai és németországi mesterkurzuson vett részt, és Erasmus ösztöndíjasként egy fél évig a freiburgi (Németország) Zeneművészeti Főiskolán tanult. Számos szólókoncertet tartott (Románia, Németország, Magyarország, Svájc). 2005-ben a Zürich Wiedikon nemzetközi orgonaversenyen a közönség díját nyerte el. Jelenleg a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen (Református Tanárképző Intézet) tanít.
Szervező: Kincses Kolozsvár Egyesület